Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Informacja prasowa

Data publikacji: 2018-11-23, Data modyfikacji: 2018-11-25
A A AWydrukDrukuj  
 
Komenda Straży Miejskiej w Wałczu  przypomina o obowiązku: - prowadzenia psów na smyczy,- sprzątania odchodów i zanieczyszczeń spowodowanych przez te zwierzęta,- szczepienia psów przeciwko wściekliźnie w terminie 30 dni od dnia ukończenia przez psa 3 miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od ostatniego szczepienia.Komenda Straży Miejskiej w Wałczu informuje jednocześnie, że z dniem 15.11.2018 r. uległa zmiana w ustawie z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń. Zaostrzono kary przy wykroczeniach dotyczących niezachowania środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia i drażnienia zwierząt.Zwiększono zarówno kwotę grzywny  (z maksymalnej kwoty 250 zł na maksymalną kwotę 1000 zł) oraz dopuszczono obok kary grzywny i kary nagany również karę ograniczenia wolności.

Pełna treść wiadomości na: walcz.pl/index.php/zycie-walcza/115-zycie-walcza/568-informacja-prasowa
walcz.pl, Źródło artykułu: walcz.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wałecki

Powiat wałecki - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie zachodniopomorskim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Wałcz. Na powiat składają się cztery miasta: Wałcz, Człopa, Mirosławiec, Tuczno, a także sześć gmin: Lipiany, Pyrzyce, Bielice, Kozielice, Przelewice, Warnice.

Na ziemie powiatu wałeckiego dojedziemy drogami krajowymi nr 10 i 22, a także wojewódzkimi 163, 177, 178 oraz 179. Dostaniemy się tu również transportem kolejowym.

Czekają tu na nas liczne szlaki rowerowe, piesze i kajakowe. Ciekawostką jest stado wolno żyjących żubrów. Stado na terenie gminy Mirosławiec liczy 40 sztuk. Jest też coś dla miłośników aktywnego wypoczynku. W Rudnicy znajduje się jeden z największych parków linowych na terenie naszego kraju.  

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola