Belka
Niedziela, 18 Listopada 2018   imieniny: Aniela, Klaudyna, Roman
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

XVI Jarmark Stefana Batorego

Data publikacji: 2012-07-11, Data modyfikacji: 2012-10-16
A A AWydrukDrukuj  
 
XVI Jarmark Stefana Batorego

Już po raz 16-ty na początku lipca tj. w dniach 7-8.07 zorganizowany został w Wałczu Jarmark Stefana Batorego. Jest to tradycyjna impreza handlowo-rozrywkowa dla mieszkańców naszego miasta. Tak jak w roku ubiegłym była połączona z przeglądem zespołów i kapel śpiewaczych „Podarunek Królowej Jezior".

Kilkudziesięciu handlowców, kupców i rzemieślników zaprezentowało swoją ofertę na placu przy WCK oraz sąsiadujących z nim ulicach. Ze względu na upalną pogodę, frekwencja była nieco mniejsza, gdyż wielu mieszkańców chłodziło się nad jeziorami względnie wybrało się nad morze. Bardzo podobały się zespoły śpiewacze, które przyjechały do Wałcza z całej Polski oraz zespół „Fidelis", który zaprezentował tradycje i pieśni lwowskie.

Nie zapomniano też o charakterystycznych elementach scenariusza: korowód z Placu Wolności na plac przed WCK, przekazanie klucza do bram miasta wałeckim kupcom, wciągnięcie flagi kupieckiej, powitania i uroczyste otwarcie Jarmarku, którego dokonały władze miasta: Wiceburmistrzowie Maciej Zaręba, Jolanta Wegner oraz Przewodnicząca Rady Bożena Terefenko.

Trwałym elementem jest udział gości z naszych miast partnerskich: Werne, Bad Essen, Kyritz, Bailleul i Åstorp. Około 25 osób bawiło się, zwiedzało Wałcz, prowadziło oficjalne rozmowy z władzami miasta ale także prowadziło własne stoisko a utarg ze sprzedaży przekazano na rzecz wałeckich dzieci. Od wielu lat tak właśnie postępują członkowie werneńskiego DuetscheRote Kreutz.

W podsumowaniu tegorocznego Jarmarku wstępnie opowiedziano się, aby od 2013 roku imprezy te organizować na rynku przy Ratuszu oraz w uliczkach schodzących do jez. Raduń z zagospodarowanym turystycznie nabrzeżem tego akwenu.

 

walcz.um.pl, Źródło artykułu: walcz.um.pl, Autor zdjęć: walcz.um.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wałecki

Powiat wałecki - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie zachodniopomorskim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Wałcz. Na powiat składają się cztery miasta: Wałcz, Człopa, Mirosławiec, Tuczno, a także sześć gmin: Lipiany, Pyrzyce, Bielice, Kozielice, Przelewice, Warnice.

Na ziemie powiatu wałeckiego dojedziemy drogami krajowymi nr 10 i 22, a także wojewódzkimi 163, 177, 178 oraz 179. Dostaniemy się tu również transportem kolejowym.

Czekają tu na nas liczne szlaki rowerowe, piesze i kajakowe. Ciekawostką jest stado wolno żyjących żubrów. Stado na terenie gminy Mirosławiec liczy 40 sztuk. Jest też coś dla miłośników aktywnego wypoczynku. W Rudnicy znajduje się jeden z największych parków linowych na terenie naszego kraju.  

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola