Belka
Niedziela, 18 Listopada 2018   imieniny: Aniela, Klaudyna, Roman
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wspaniałe jubileusze 50 lecia pożycia...

Data publikacji: 2013-06-03, Data modyfikacji: 2013-06-03
A A AWydrukDrukuj  
 

„Prawdziwą miłość poznaje się nie po jej sile, Lecz po czasie jej trwania”.   R. Poulet

W dniu 29 maja br. w sali ślubów wałeckiego Urzędu Stanu Cywilnego odbył się jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego dwóch par: Państwa Henryka i Marii Buniewicz oraz Państwa Andrzeja i Ewy Kania. 50 rocznica zawarcia związku małżeńskiego to wyjątkowa okazja do spojrzenia na minione lata, dokonania podsumowań i wzbudzenia refleksji nad zmieniającym się na przestrzeni lat uczuciem dwojga ludzi. Te wspólnie przeżytych 50 lat to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład do naśladowania dla młodych pokoleń. Nie każdemu dano, jak mówiła Kierownik USC Wałcz Ewa Spychalska, „by po tylu latach mógł myślami wracać do tamtych chwil, kiedy pełen miłości i radości wstępował w związek małżeński. Wam, Drodzy Państwo życie tego nie poskąpiło i dało możliwość doczekania tego pięknego jubileuszu – jubileuszu  Złotych Godów”.
Za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin założonych przed pół wiekiem Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta RP medalami.
Słowa uznania pod adresem Jubilatów oraz aktu dekoracji dokonała Burmistrz Miasta Wałcza Pani Bogusława Towalewska. Miłym akcentem, który uświetnił spotkanie, był występ: Pauli Marczyk, Zuzanny Łazińskiej, Zofii Szczotkiewicz i Łukasza Budzynowskiego z zespołu wokalnego działającego przy Szkole Podstawowej nr 4 w Wałczu pod kierownictwem i przy akompaniamencie Pani Estery Naczk. Po części oficjalnej były życzenia, kwiaty oraz tradycyjna lampka szampana z pięknie odśpiewanym „Sto lat”.
Szanownym Jubilatom jeszcze raz życzymy kolejnych lat życia w zdrowiu, zgodzie, wzajemnej miłości i poszanowaniu oraz szacunku dzieci i wnuków.

 

UM Wałcz, Źródło artykułu: www.um.walcz.pl, Autor zdjęć: UM Wałcz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wałecki

Powiat wałecki - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie zachodniopomorskim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Wałcz. Na powiat składają się cztery miasta: Wałcz, Człopa, Mirosławiec, Tuczno, a także sześć gmin: Lipiany, Pyrzyce, Bielice, Kozielice, Przelewice, Warnice.

Na ziemie powiatu wałeckiego dojedziemy drogami krajowymi nr 10 i 22, a także wojewódzkimi 163, 177, 178 oraz 179. Dostaniemy się tu również transportem kolejowym.

Czekają tu na nas liczne szlaki rowerowe, piesze i kajakowe. Ciekawostką jest stado wolno żyjących żubrów. Stado na terenie gminy Mirosławiec liczy 40 sztuk. Jest też coś dla miłośników aktywnego wypoczynku. W Rudnicy znajduje się jeden z największych parków linowych na terenie naszego kraju.  

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola