Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

WIZYTA NIEMIECKIEJ I POLSKIEJ MŁODZIEŻY...

Data publikacji: 2013-09-23, Data modyfikacji: 2013-09-23
A A AWydrukDrukuj  
 

23 września br. w Urzędzie Miasta gościła niemiecka młodzież z werneńskiego Gimnazjum Anne – Frank oraz z Gimnazjum Nr 2 im. R. Schumana w Wałczu. Z młodzieżą spotkał się Eugeniusz Wilczyński - Sekretarz Miasta Wałcz.

Po krótce została przedstawiona historia miasta, Wałcz dawniej i dziś, wymieniono najstarsze, zabytkowe budowle. Wspomniano również o przemyśle, sytuacji gospodarczej miasta. Sekretarz zapoznał młodzież z wałeckim szkolnictwem. Wałcz posiada wszystkie szczeble szkół, do których uczęszcza prawie 8 tysięcy młodzieży. Ponadto mówiono o dobrze funkcjonujących klubach sportowych. To z Wałcza wywodzą się czołowi sportowcy w takich dyscyplinach jak wioślarstwo czy kajakarstwo. Nieźle funkcjonują sporty walki, np. boks, karate, posiadamy znaczącą w kraju sekcję lekkoatletyczną i akrobatyczną.

W drugiej części spotkania padły pytania ze strony młodych uczestników, zarówno po stronnie polskiej, jak i niemieckiej. Pytania dotyczyły głównie współpracy między miastami Werne-Wałcz oraz obecnej sytuacji Urzędu.

W programie pobytu gimnazjalistów z Werne przewidziano m.in. całodniową wycieczkę do Torunia, Piły, zwiedzanie Wałcza i okolic. Organizowane będą zajęcia sportowe, plastyczne, karaoke, wyjścia na basen i siłownię, wspólne zajęcia edukacyjne na „Morzycówce” oraz wiele innych atrakcji.

Młodzież niemiecka przebywa w Wałczu na zaproszenie kolegów z Gimnazjum Nr 2 im. R. Schumana. Uczniowie niemieccy wraz z opiekunami Jil Högele – nauczycielka historii i języka francuskiego oraz Linz Carsten – nauczyciel historii i geografi pozostaną w Wałczu do piątku, tj. 27 września 2013 r.

Współpraca między dwoma szkołami trwa od 2004 roku. Wymiana młodzieży jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

 

UM Wałcz, Źródło artykułu: www.um.walcz.pl, Autor zdjęć: UM Wałcz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wałecki

Powiat wałecki - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie zachodniopomorskim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Wałcz. Na powiat składają się cztery miasta: Wałcz, Człopa, Mirosławiec, Tuczno, a także sześć gmin: Lipiany, Pyrzyce, Bielice, Kozielice, Przelewice, Warnice.

Na ziemie powiatu wałeckiego dojedziemy drogami krajowymi nr 10 i 22, a także wojewódzkimi 163, 177, 178 oraz 179. Dostaniemy się tu również transportem kolejowym.

Czekają tu na nas liczne szlaki rowerowe, piesze i kajakowe. Ciekawostką jest stado wolno żyjących żubrów. Stado na terenie gminy Mirosławiec liczy 40 sztuk. Jest też coś dla miłośników aktywnego wypoczynku. W Rudnicy znajduje się jeden z największych parków linowych na terenie naszego kraju.  

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola