Belka
Poniedziałek, 19 Listopada 2018   imieniny: Elżbieta, Seweryn, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wirtualne Muzeum Wałeckie

Data publikacji: 2013-10-10, Data modyfikacji: 2013-11-28
A A AWydrukDrukuj  
 

Muzeum Ziemi Wałeckiej  buduje kolejny oddział – tym razem wirtualny.  Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu z programu Patriotyzm Jutra. "Patriotyzm Jutra" to program Muzeum Historii Polski realizowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego stawiający na inicjatywy propagujące historię w nowoczesnych formach.

 

W Wirtualnym Muzeum Wałeckim prezentowane są eksponaty, które do tej pory ukryte były w magazynach muzealnych. Są tam również sale poświęcone wałeckim twórcom i kolekcjonerom. Swoje sale już mają: Antoni Gąsiorowski, Zbigniew Polaków, Bartłomiej Baranowski , Stanisław Chuchro, Robert Kraszczuk  Edward Noniewicz, Elżbieta Olszewska, Jerzy Poszepczyński, Marian Wiatr, Irena Żychowska. Wkrótce przybędą sale poświecone kolejnym wałeckim postaciom. Obejrzeć też można kolekcję ikon ze zbioru Helmicha Heutinka,  dokumenty z XVII –XIX w.,  oraz wiele innych muzealiów.

 

UM Wałcz, Źródło artykułu: www.um.walcz.pl, Autor zdjęć: UM Wałcz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wałecki

Powiat wałecki - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie zachodniopomorskim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Wałcz. Na powiat składają się cztery miasta: Wałcz, Człopa, Mirosławiec, Tuczno, a także sześć gmin: Lipiany, Pyrzyce, Bielice, Kozielice, Przelewice, Warnice.

Na ziemie powiatu wałeckiego dojedziemy drogami krajowymi nr 10 i 22, a także wojewódzkimi 163, 177, 178 oraz 179. Dostaniemy się tu również transportem kolejowym.

Czekają tu na nas liczne szlaki rowerowe, piesze i kajakowe. Ciekawostką jest stado wolno żyjących żubrów. Stado na terenie gminy Mirosławiec liczy 40 sztuk. Jest też coś dla miłośników aktywnego wypoczynku. W Rudnicy znajduje się jeden z największych parków linowych na terenie naszego kraju.  

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola