Belka
Poniedziałek, 19 Listopada 2018   imieniny: Elżbieta, Seweryn, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wałecki OHP na „Euro opinie” w...

Data publikacji: 2013-10-30, Data modyfikacji: 2013-10-30
A A AWydrukDrukuj  
 

W dniach 18.10.-24.10.2013 r. 8-osobowa grupa młodzieży z Ochotniczego Hufca Pracy w Wałczu wraz z opiekunami – Komendantem  Ireneuszem Gaworkiem i specjalistą do spraw programów badań i analiz w ZWK OHP ze Szczecina – Joanną Maciurzyńską, wzięła udział w projekcie pod tytułem „Euro opinie” współfinansowanym ze środków FS w ramach Programu Młodzież w Działaniu. Wałcz reprezentowali uczniowie Gimnazjum dla Dorosłych ZSM nr 2 oraz ZS nr 3. Poza polską grupą w projekcie uczestniczyła grupa ze szwedzkiej Navigatorcentrum z Helsingborga i angielskiej Your Homes Newcastle, która była gospodarzem wymiany.

Wcześniej w dniach 7 – 9 października 2013 roku komendant OHP Ireneusz Gaworek wziął udział w Newcastle w wizycie przygotowawczej liderów projektu w ramach programu. Odbyło się również spotkanie i omówienie szczegółowe każdego dnia wymiany z oceną ryzyka i problemami ze zwróceniem uwagi na aktywność, chęć pracy, otwartość i poszanowanie reguł przez uczestników.

Podczas pobytu z młodzieżą dwa pierwsze dni projektu odbywały się w Allendale w posiadłości Deneholme, gdzie uczestnicy poznawali się, integrowali i uczestniczyli w warsztatach na temat wzorców osobowych, aspiracji życiowych, pozytywnych relacji, a także  roli rodziny.  Dzień trzeci był dniem wyjątkowej aktywności fizycznej. Uczestnicy wspinali się na skałki, a następnie pływali łodziami po jeziorze. Mimo niesprzyjającej pogody wszyscy byli zadowoleni. Kolejne dni projektu odbywały się w Newcastle upon Tyne. We wtorek odbywały się warsztaty dotyczące sieci społecznościowych. Rozegrana została też gra miejska. Wieczorem uczestnicy projektu pojechali metrem na wybrzeże zobaczyć Morze Północne oraz zjeść tradycyjną w tym miejscu rybę z frytkami. Środa była dniem wolontariatu. Uczestnicy pracowali w ogrodzie przygotowując specjalne skrzynie, które będą używane przez mieszkańców dzielnicy, do sadzenia kwiatów lub innych roślin. Ostatniego dnia projektu odbyły się warsztaty dotyczące zdrowia psychicznego. Po warsztatach był czas na ewaluację i promocję projektu, w której uczestniczyła radna miasta Newcastle, szefostwo organizacji goszczącej, a także profesjonalny fotograf, który przeprowadził sesję z uczestnikami projektu.

Polska grupa wróciła do Polski w piątek 25 października. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z uczestnictwa w projekcie i żałowali, że czas tak szybko minął. Dzięki projektowi młodzież poznała multikulturową Anglię, uczestniczyła w ciekawych warsztatach i nawiązała nowe znajomości. Wszyscy uczestnicy wymiany zgodnie stwierdzili, że bardziej przyłożą się do nauki języka angielskiego.

 

Autor. Joanna Maciurzyńska

 

 

UM Wałcz, Źródło artykułu: www.um.walcz.pl, Autor zdjęć: UM Wałcz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wałecki

Powiat wałecki - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie zachodniopomorskim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Wałcz. Na powiat składają się cztery miasta: Wałcz, Człopa, Mirosławiec, Tuczno, a także sześć gmin: Lipiany, Pyrzyce, Bielice, Kozielice, Przelewice, Warnice.

Na ziemie powiatu wałeckiego dojedziemy drogami krajowymi nr 10 i 22, a także wojewódzkimi 163, 177, 178 oraz 179. Dostaniemy się tu również transportem kolejowym.

Czekają tu na nas liczne szlaki rowerowe, piesze i kajakowe. Ciekawostką jest stado wolno żyjących żubrów. Stado na terenie gminy Mirosławiec liczy 40 sztuk. Jest też coś dla miłośników aktywnego wypoczynku. W Rudnicy znajduje się jeden z największych parków linowych na terenie naszego kraju.  

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola