Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wałcz - Ponad granicami

Data publikacji: 2013-09-23, Data modyfikacji: 2013-09-23
A A AWydrukDrukuj  
 

Muzeum Ziemi Wałeckiej zaprasza na internetowe seanse wspomnień – na stronie  www.ponad.siteor.pl prezentowane są przedwojenne widokówki i zdjęcia Wałcza, można tam również zobaczyć, jak miasto wyglądało w latach powojennych.

Warta uwagi jest również możliwość skorzystania z interaktywnego planu Wałcza (http://mapy.muzeo.eu ), na którym zaznaczone zostały miejsca i budynki z dawnych fotografii. Na stronie można również znaleźć spis nazw ulic – współczesnych i przedwojennych. Pomysł przygotowania takiego zestawienia wizerunków miasta z różnych lat nie jest nowy – przed laty wałecki fotograf Stefan Kit wydał album „Wałcz wczoraj i dziś”, wspomnienia o Wałczu i o Deutsch Krone ilustrowane dawnymi fotografiami ukazywały się w Pojezierzu Wałeckim. W zakładzie fotograficznym Mirosława Szarejki w gablocie na wystawie widnieje spory zbiór przedwojennych zdjęć naszego miasta. Redakcja tygodnika Extra-Wałcz również w każdym wydaniu prezentuje „Wałcz wczoraj i dziś”, czyli dwa, czasowo odległe, fotograficzne ujęcia tego samego fragmentu miasta. Jest to temat cieszący się niesłabnącym zainteresowaniem wałczan. Na stronie przygotowanej przez Muzeum Ziemi Wałeckiej zbiór fotografii jest bardzo bogaty, jest tu również sporo zdjęć dotychczas jeszcze nie publikowanych. Projekt jest w trakcie realizacji - co tydzień zdjęć, filmów i opisów będzie przybywało, warto więc zaglądać tam często.

Strona powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Fundacji Współpracy Polsko – Niemieckiej.

 

UM Wałcz, Źródło artykułu: www.um.walcz.pl, Autor zdjęć: UM Wałcz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wałecki

Powiat wałecki - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie zachodniopomorskim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Wałcz. Na powiat składają się cztery miasta: Wałcz, Człopa, Mirosławiec, Tuczno, a także sześć gmin: Lipiany, Pyrzyce, Bielice, Kozielice, Przelewice, Warnice.

Na ziemie powiatu wałeckiego dojedziemy drogami krajowymi nr 10 i 22, a także wojewódzkimi 163, 177, 178 oraz 179. Dostaniemy się tu również transportem kolejowym.

Czekają tu na nas liczne szlaki rowerowe, piesze i kajakowe. Ciekawostką jest stado wolno żyjących żubrów. Stado na terenie gminy Mirosławiec liczy 40 sztuk. Jest też coś dla miłośników aktywnego wypoczynku. W Rudnicy znajduje się jeden z największych parków linowych na terenie naszego kraju.  

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola