Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

VII OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIA EKONOMII...

Data publikacji: 2013-09-24, Data modyfikacji: 2013-09-24
A A AWydrukDrukuj  
 

17 sesji, 7 paneli dyskusyjnych , Gala Przedsiębiorczości Społecznej , Targi Ekonomii Społecznej, warsztaty - a to wszystko w zaledwie 3 dni.

Tak właśnie minęło spotkanie OWES-ów oraz Ogólnopolskie Spotkanie Ekonomii Społecznej 2013. Wydarzenie to od kilku lat zrzesza środowiska, osoby i instytucji związane z przedsiębiorczością społeczną, a przede wszystkim ma na celu pobudzenie dyskusji nad bieżącymi problemami podmiotów ekonomii społecznej oraz pozwala na wymianę poglądów ludzi z całej Polski. W tym roku organizatorem OSES-u była stolica naszego województwa – Szczecin oraz mała miejscowość leżąca 50 km dalej  - Nowe Warpno, które od kilku lat wspiera i aktywnie działa na rzecz ekonomii społecznej.

Pierwszy dzień Ogólnopolskich Spotkań Ekonomii Społecznej to spotkania Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej z całej Polski. Pod przewodnictwem Pana Krzysztofa Więckiewicza Dyrektora Departamentu Pożytku Publicznego, dyskutowano nt. konsultowanego obecnie Krajowego Programu Rozwoju Ekonomii Społecznej, akredytacji OWES-ów oraz nowego okresu programowania.

Kolejny dzień to spotkania, dyskusje i warsztaty.  Podczas sesji wprowadzającej, odbywającej się w Muzeum Narodowym w Szczecinie można było wysłuchać przemówienia Władysława Kosiniaka- Kamysza- Ministra Pracy i Polityki Społecznej, który mówił o ogromnym znaczeniu rozwoju ekonomii społecznej i przedsiębiorczości społecznej, Henryka Wujca- Doradcy Prezydenta RP – aktywnego uczestnika zespołu pracującego nad KPRES, Bartosza Arłukowicza-  Minister Zdrowia oraz Anny Mieczkowskiej- Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Wieczorem w Teatrze Współczesnym odbyła się Gala Przedsiębiorczości Społecznej, na której wręczono nagrody w trzech kategoriach: Animator Ekonomii Społecznej (statuetkę otrzymał dr Wacław Idziak – twórca wiosek tematycznych)  , Samorząd Przyjazny Ekonomii Społecznej (statuetkę otrzymała Gmina Dobra) oraz   Podmiot Ekonomii Społecznej (statuetkę otrzymało Stowarzyszenie Centrum Słowian i Wikingów Wolin- Jomsborg – Vineta).  20 września minął pod znakiem targów i warsztatów. Uczestnicy OSES-u z samego rana wyruszyli do Nowego Warpna gdzie odbywały się sesje panelowe, ale przede wszystkim Targi Ekonomii Społecznej,  gdzie można było się przekonać, co oznacza przedsiębiorczość społeczna w praktyce. W Nowym Warpnie swoja ofertę przedstawił także Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Wałczu.  Targi były doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, dyskusji na temat działań oraz rozmów nt. ekonomii społecznej.

Za rok kolejny OSES, na którym na pewno będziemy bogatsi o kolejne doświadczenia i wiedzą zdobytą w praktyce, którą na pewno zechcemy się podzielić.

Zapraszamy do naszego Ośrodka, przyjdź i przekonaj się, czym jest ekonomia społeczna, zainwestuj swój czas w przedsiębiorczość społeczną – bo warto.

Kontakt: Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Wałczu, ul. Nowomiejska 4, 78-600 Wałcz, tel. 67 307 00 11, e-mail: biuro_owes@umwalcz.pl, www.owes.walcz.pl

Źródło: Anna Gródka

Zdjęcia : Paulina Woś

 

UM Wałcz, Źródło artykułu: www.um.walcz.pl, Autor zdjęć: UM Wałcz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wałecki

Powiat wałecki - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie zachodniopomorskim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Wałcz. Na powiat składają się cztery miasta: Wałcz, Człopa, Mirosławiec, Tuczno, a także sześć gmin: Lipiany, Pyrzyce, Bielice, Kozielice, Przelewice, Warnice.

Na ziemie powiatu wałeckiego dojedziemy drogami krajowymi nr 10 i 22, a także wojewódzkimi 163, 177, 178 oraz 179. Dostaniemy się tu również transportem kolejowym.

Czekają tu na nas liczne szlaki rowerowe, piesze i kajakowe. Ciekawostką jest stado wolno żyjących żubrów. Stado na terenie gminy Mirosławiec liczy 40 sztuk. Jest też coś dla miłośników aktywnego wypoczynku. W Rudnicy znajduje się jeden z największych parków linowych na terenie naszego kraju.  

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola