Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Sukces skansenu Grupa Warowna Cegielnia

Data publikacji: 2013-05-31, Data modyfikacji: 2013-05-31
A A AWydrukDrukuj  
 

Utworzenie skansenu Grupa Warowna Cegielnia będącego oddziałem Muzeum Ziemi Wałeckiej wraz z jego uroczystym otwarciem uznano za najważniejsze wydarzenie muzealne w województwie zachodniopomorskim w roku 2012.

W dniach 23-24 maja 2013 r. w Muzeum Narodowym w Szczecinie odbyła się konferencja zatytułowana „Nowoczesne muzea szansą rozwoju województwa zachodniopomorskiego”. Pierwszego dnia konferencji wręczono nagrody w konkursie „Zachodniopomorskie wydarzenie muzealne roku”.
Podczas pierwszego dnia konferencji zostały wręczone nagrody laureatom konkursu „Zachodniopomorskie wydarzenie muzealne roku”. Nagrodę główną Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego otrzymała Magdalena Suchorska-Rola -Dyrektor Muzeum Ziemi Wałeckiej w Wałczu za utworzenie skansenu Grupa Warowna Cegielnia i jego uroczyste otwarcie podczas Nocy Muzealnej. Otwarcie skansenu w maju ubiegłego roku było zorganizowaną z dużym rozmachem imprezą plenerową „W Teatrze Czasu… Obrazy z ostatnich dni II Wojny Światowej”. W programie znalazło się również widowisko "Światła Mroku", zwiedzanie trasy turystycznej, nowej ekspozycji militarnej, plenerowe kino nocne i wiele innych atrakcji. Stworzenie skansenu było możliwe dzięki przygotowanemu przez Urząd Miasta projektowi „Modernizacja infrastruktury kulturalnej Wału Pomorskiego w Mieście Wałczu”, współfinansowanemu przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. Priorytet 5 Turystyka, kultura i rewitalizacja.
Odbierając nagrodę Magdalena Suchorska- Rola podziękowała za wyróżnienie, podkreślając, iż jest to sukces całego zespołu Muzeum Ziemi Wałeckiej, gdyż takie przedsięwzięcie było możliwe tylko dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników i wielkiemu, wspólnemu nakładowi ich pracy.
Stargardzcy muzealnicy mogą być również dumni - Karol Kwiatkowski z Muzeum w Stargardzie Szczecińskim otrzymał wyróżnienie za serię folderów popularno-naukowych prezentujących wyniki badań archeologicznych prowadzonych na terenie Stargardu Szczecińskiego. W imieniu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego laureatom pogratulowała Krystyna Wiśniewska-Bugaj – przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.
Konferencję zorganizował Oddział Zachodniopomorski Stowarzyszenia Muzealników Polskich i Muzeum Narodowe w Szczecinie przy wsparciu finansowym z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

 

 

UM Wałcz, Źródło artykułu: www.um.walcz.pl, Autor zdjęć: UM Wałcz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wałecki

Powiat wałecki - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie zachodniopomorskim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Wałcz. Na powiat składają się cztery miasta: Wałcz, Człopa, Mirosławiec, Tuczno, a także sześć gmin: Lipiany, Pyrzyce, Bielice, Kozielice, Przelewice, Warnice.

Na ziemie powiatu wałeckiego dojedziemy drogami krajowymi nr 10 i 22, a także wojewódzkimi 163, 177, 178 oraz 179. Dostaniemy się tu również transportem kolejowym.

Czekają tu na nas liczne szlaki rowerowe, piesze i kajakowe. Ciekawostką jest stado wolno żyjących żubrów. Stado na terenie gminy Mirosławiec liczy 40 sztuk. Jest też coś dla miłośników aktywnego wypoczynku. W Rudnicy znajduje się jeden z największych parków linowych na terenie naszego kraju.  

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola