Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Spotkanie z fundatorami sztandaru

Data publikacji: 2013-05-28, Data modyfikacji: 2013-05-28
A A AWydrukDrukuj  
 

W poniedziałek 27 maja br. w Urzędzie Miasta Wałcz odbyło się spotkanie Burmistrz Miasta  - Bogusławy Towalewskiej i Przewodniczącego Komitetu Fundacyjnego Bolesława Rafałko z fundatorami sztandaru. Uczestniczyli w nim również członkowie Komitetu Fundacyjnego.

Pani B. Towalewska skierowała wiele ciepłych słów do zebranych osób. Podziękowała za podjęcie zgłoszonej przez nią inicjatywy i sprawne przeprowadzenie całej logistycznej operacji związanej z tym przedsięwzięciem. Inni potrzebują na to rok lub więcej a w przypadku sztandaru wałeckiego udało się to załatwić w ciągu niecałych 4-ch miesięcy. Pan Rafałko wspominał wiele własnych działań i zabiegów, dzięki którym udało się przekonać siostry zakonne z Poznania do podjęcia się tak szybkiego działania i terminowego zakończenia dzieła artystycznego jakim bez wątpienia jest sztandar.

W toku dyskusji podsumowano całe obchody 710-lecia Wałcza i zgodzono się, że kolejne rocznice powinny być obchodzone uroczyście co 5 lat. Wyrażono też zadowolenie, iż przy tej okazji uporządkowane zostały symbole miejskie a przede wszystkim herb Wałcza.

Na zakończenie Burmistrza B. Towalewska i B. Rafałko wręczyli podziękowania za aktywność i wsparcie finansowe idei ufundowania sztandaru dla miasta Wałcz.

Źródło : Wydział Rozwoju Gospodarczego, Promocji, Turystyki i Sportu

 

UM Wałcz, Źródło artykułu: www.um.walcz.pl, Autor zdjęć: UM Wałcz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wałecki

Powiat wałecki - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie zachodniopomorskim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Wałcz. Na powiat składają się cztery miasta: Wałcz, Człopa, Mirosławiec, Tuczno, a także sześć gmin: Lipiany, Pyrzyce, Bielice, Kozielice, Przelewice, Warnice.

Na ziemie powiatu wałeckiego dojedziemy drogami krajowymi nr 10 i 22, a także wojewódzkimi 163, 177, 178 oraz 179. Dostaniemy się tu również transportem kolejowym.

Czekają tu na nas liczne szlaki rowerowe, piesze i kajakowe. Ciekawostką jest stado wolno żyjących żubrów. Stado na terenie gminy Mirosławiec liczy 40 sztuk. Jest też coś dla miłośników aktywnego wypoczynku. W Rudnicy znajduje się jeden z największych parków linowych na terenie naszego kraju.  

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola