Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

RUSZYŁA BUDOWA NOWEJ KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W WAŁCZU

Data publikacji: 2017-09-09, Data modyfikacji: 2017-09-09
A A AWydrukDrukuj  
 
RUSZYŁA BUDOWA NOWEJ KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W WAŁCZU

Na początku lipca ruszyły pierwsze prace budowlane nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Wałczu. Budowa jest realizowana w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020”. Maksymalny czas realizacji budowy wynosi 32 miesiące.

Nowa siedziba komendy będzie znajdować się przy al. Zdobywców Wału Pomorskiego. Powierzchnia działki pod planowaną budowę wynosi 0,9188 ha, natomiast powierzchnia użytkowa będzie wynosić 2 549,19 m2. Oprócz tego do użytku zostaną oddane: budynek garażowy z myjnią i magazynami, śmietnik, budynek, w którym będą znajdować się kojce dla psów służbowych oraz parkingi. Działkę pod budowę nowej komendy oraz środki na przygotowanie projektu inwestycji zabezpieczyły jednostki samorządu terytorialnego z powiatu wałeckiego.

Nowa siedziba poprawi warunki pracy funkcjonariuszy i pracowników cywilnych, jak również warunki obsługi obywateli.

(KWP w Szczecinie / mw), Źródło artykułu: policja.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wałecki

Powiat wałecki - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie zachodniopomorskim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Wałcz. Na powiat składają się cztery miasta: Wałcz, Człopa, Mirosławiec, Tuczno, a także sześć gmin: Lipiany, Pyrzyce, Bielice, Kozielice, Przelewice, Warnice.

Na ziemie powiatu wałeckiego dojedziemy drogami krajowymi nr 10 i 22, a także wojewódzkimi 163, 177, 178 oraz 179. Dostaniemy się tu również transportem kolejowym.

Czekają tu na nas liczne szlaki rowerowe, piesze i kajakowe. Ciekawostką jest stado wolno żyjących żubrów. Stado na terenie gminy Mirosławiec liczy 40 sztuk. Jest też coś dla miłośników aktywnego wypoczynku. W Rudnicy znajduje się jeden z największych parków linowych na terenie naszego kraju.  

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola