Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Posiedzenie Stowarzyszenia Gmin Pojezierza...

Data publikacji: 2013-09-24, Data modyfikacji: 2013-09-24
A A AWydrukDrukuj  
 

dniu 20 września br. w Jastrowiu odbyło się Posiedzenie Stowarzyszenia Gmin Pojezierza Wałeckiego oraz XVII Rajd Ekologiczny.

Rajd Ekologiczny na terenie Pojezierza Wałeckiego odbywa się już od siedmiu lat i jest imprezą towarzyszącą obchodom Światowego Dnia Turystyki i akcji „sprzątania świata”. Udział w rajdzie wzięło około 150 osób (dzieci i młodzieży z gmin: Człopa, Tuczno, Jastrowie i miasto Wałcz). Głównym punktem było zwiedzanie ekologicznej elektrowni wodnej na rzece Gwda. Imprezą towarzyszącą były zawody strzeleckie. Uczestników poczęstowano posiłkiem turystycznym.

Tematem Posiedzenia była „Oświata na Pojezierzu Wałeckim”, zależności pomiędzy szkołą, uczniami, rodzicami, stanem organizacyjnym szkół, niżem demograficznym a sytuacją samorządów. Głos w tym temacie zabrali zaproszeni goście reprezentujący Kuratorium Oświaty w Szczecinie i Poznaniu: Pani Jolanta Będlin i Pan Mirosław Dzieniszewski oraz dyrektorzy szkół z terenu Pojezierza Wałeckiego: Ewa Hołowska - Kędzierska, Jadwiga Kontowicz -  Łuszczyk, Izabela Krojnik, Mirosław Budzowski i Iwona Roguszewska. Dyskusję podsumowała Przewodnicząca Stowarzyszenia Gmin Pojezierza Wałeckiego Bogusława Towalewska: „Dobrze, że rozmawiamy na takie tematy, gdyż oświata, wychowanie dzieci i młodzieży, szkoły i ich aktualna sytuacja stanowią o przyszłości Polaków i naszego kraju. W ramach naszych możliwości powinniśmy zrobić to, co do nas należy. Oczekujemy jednak od rządzących, że przejmą na siebie te funkcje, które decydują o istotnych elementach oświaty i procesu edukacyjnego. Musi też nastąpić koniec przerzucania kolejnych obowiązków na samorządy, gdyż ich możliwości finansowe dawno się już skończyły. Będziemy przyglądać się szkołom i procesom edukacyjnym. Ten temat będzie dla nas zawsze ważny i aktualny.”

Na zakończenie Rajdu Członkowie Stowarzyszenia oraz zaproszeni goście spotkali się z młodzieżą uczestniczącą w XVII Rajdzie Ekologicznym. Podziękowano młodzieży za udział w imprezie. Każdej z ekip wręczono upominek ze Stowarzyszenia – zestaw dwóch piłek: do siatkówki i piłki nożnej, Młodzież wraz z opiekunami rozjechała się do swoich gmin.

Źródło: Małgorzata Ejma

 

UM Wałcz, Źródło artykułu: www.um.walcz.pl, Autor zdjęć: UM Wałcz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wałecki

Powiat wałecki - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie zachodniopomorskim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Wałcz. Na powiat składają się cztery miasta: Wałcz, Człopa, Mirosławiec, Tuczno, a także sześć gmin: Lipiany, Pyrzyce, Bielice, Kozielice, Przelewice, Warnice.

Na ziemie powiatu wałeckiego dojedziemy drogami krajowymi nr 10 i 22, a także wojewódzkimi 163, 177, 178 oraz 179. Dostaniemy się tu również transportem kolejowym.

Czekają tu na nas liczne szlaki rowerowe, piesze i kajakowe. Ciekawostką jest stado wolno żyjących żubrów. Stado na terenie gminy Mirosławiec liczy 40 sztuk. Jest też coś dla miłośników aktywnego wypoczynku. W Rudnicy znajduje się jeden z największych parków linowych na terenie naszego kraju.  

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola