Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Podsumowanie roku 2012 przez Marszałka Województwa

Data publikacji: 2013-02-27, Data modyfikacji: 2013-02-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Podsumowanie roku 2012 przez Marszałka Województwa

Marszałek województwa zachodniopomorskiego w czwartek podsumował rok 2012. Uhonorowano 45 sportowców i trenerów, którzy otrzymali nagrody finansowe od 2 do 8 tys. złotych.

Najlepsi zachodniopomorscy sportowcy ubiegłego roku, a także kluby, gminy i powiaty z terenu Pomorza Zachodniego otrzymały nagrody i wyróżnienia z rąk Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anny Mieczkowskiej i Przewodniczącej Komisji Kultury, Edukacji i Sportu Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Krystyny Wiśniewskiej – Bugaj. Oprócz olimpijczyków, paraolimpijczyków i seniorów, którzy zdobywali medale mistrzostw świata czy Europy, uhonorowano też uzdolnioną młodzież. Wśród nich znalazł się zawodnik WTS ORZEŁ Wałcz, brązowy medalista mistrzostw Europy juniorów - Grzegorz Szpynda. Wraz z trenerem Bogusławem Hertelem jako jedyni z naszego regionu otrzymali pamiątkowe albumy oraz nagrody finansowe. W trakcie spotkania wyróżnienia otrzymali nie tylko sportowcy i ich trenerzy województwa zachodniopomorskiego, także powiaty i gminy otrzymały pamiątkowe wyróżnienia. Trzecie miejsce powiatu w systemie współzawodnictwa sportowego w sportach młodzieżowych, z zadowoleniem odebrał wyróżnienie Starosta Wałecki Bogdan Wankiewicz. Również trzecie miejsce wśród gmin województwa jest wielkim sukcesem. Wiceburmistrz Marek Matela wraz z gratulacjami otrzymał pamiątkowy dyplom.

, Źródło artykułu: http://www.um.walcz.pl/, Autor zdjęć: sxc.hu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wałecki

Powiat wałecki - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie zachodniopomorskim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Wałcz. Na powiat składają się cztery miasta: Wałcz, Człopa, Mirosławiec, Tuczno, a także sześć gmin: Lipiany, Pyrzyce, Bielice, Kozielice, Przelewice, Warnice.

Na ziemie powiatu wałeckiego dojedziemy drogami krajowymi nr 10 i 22, a także wojewódzkimi 163, 177, 178 oraz 179. Dostaniemy się tu również transportem kolejowym.

Czekają tu na nas liczne szlaki rowerowe, piesze i kajakowe. Ciekawostką jest stado wolno żyjących żubrów. Stado na terenie gminy Mirosławiec liczy 40 sztuk. Jest też coś dla miłośników aktywnego wypoczynku. W Rudnicy znajduje się jeden z największych parków linowych na terenie naszego kraju.  

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola