Belka
Poniedziałek, 19 Listopada 2018   imieniny: Elżbieta, Seweryn, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pierwsza sesja z nowymi Burmistrzami

Data publikacji: 2012-12-21, Data modyfikacji: 2012-12-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Pierwsza sesja z nowymi Burmistrzami

18 grudnia odbyła się ostatnia w tym roku XXXII sesja Rady Miasta. W programie grudniowej sesji znalazło się 19 uchwał, oraz dyskusja i przyjęcie budżetu miasta na rok 2013.

Przed rozpoczęciem obrad męski kwintet Canta Cuori wprowadził na sale sesyjna Ducha Świąt Bożego Narodzenia, odśpiewując kilka znanych polskich kolęd.

Sesja przebiegła bardzo sprawnie, a wypracowane na branżowych komisjach stanowiska w sprawie określonych uchwal zostały podtrzymane.

Radni przyjęli wymagane ustawowo uchwały ”śmieciowe”. W naszym mieście, przynajmniej w roku 2013, stawki za śmieci będą naliczane na podstawie liczby mieszkańców zamieszkujących gospodarstwo domowe. Wysokość stawek na rok 2013 określona została kolejną Uchwałą – za śmieci segregowane zapłacimy miesięcznie 14,59 zł od osoby, za śmieci niesegregowane 17,51 zł od osoby.

Przykładowo rodzina czteroosobowa przy segregowanych śmieciach zapłaci miesięcznie 4 x 14,59 = 58,36 zł, natomiast przy śmieciach niesegregowanych będzie to 4 x 17,51 = 70,04 zł.

Opłaty za wywóz odpadów obowiązujące od 1 lipca 2013 roku będziemy uiszczać  w trybie miesięcznym  do 25 każdego miesiąca na dwa sposoby:

- gotówka w kasie Urzędu Miasta;

- przelewem na rachunek bankowy Gminy Miejskiej Wałcz.

Ponadto Radni przyjęli  Miejski Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2013 oraz Gminy Program Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2013-2014. Podjęto także uchwałę w sprawie zbycia nieruchomości przy ulicy Piłsudskiego- Dąbrowskiego.

Radni odrzucili projekt Uchwały  sprawie zatwierdzenia na terenie miasta Wałcz taryf zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzenia ścieków.

"Radni i tak nie mają wpływu na wysokość opłat za wodę, i nawet po odrzuceniu Uchwały stawki i tak wejdą w życie. Uważam, że Rada nie powinna procedować Uchwał, na które nie ma wpływu" – wytłumaczyła Przewodnicza Rady Miasta Pani Bożena Terefenko.

Na koniec sesji, Radni wszystkich klubów oraz Pani Burmistrz Bogusława Towalewska  złożyli mieszkańcom naszego miasta serdeczne życzenia z okazji Świat Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2013.

, Źródło artykułu: http://www.um.walcz.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wałecki

Powiat wałecki - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie zachodniopomorskim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Wałcz. Na powiat składają się cztery miasta: Wałcz, Człopa, Mirosławiec, Tuczno, a także sześć gmin: Lipiany, Pyrzyce, Bielice, Kozielice, Przelewice, Warnice.

Na ziemie powiatu wałeckiego dojedziemy drogami krajowymi nr 10 i 22, a także wojewódzkimi 163, 177, 178 oraz 179. Dostaniemy się tu również transportem kolejowym.

Czekają tu na nas liczne szlaki rowerowe, piesze i kajakowe. Ciekawostką jest stado wolno żyjących żubrów. Stado na terenie gminy Mirosławiec liczy 40 sztuk. Jest też coś dla miłośników aktywnego wypoczynku. W Rudnicy znajduje się jeden z największych parków linowych na terenie naszego kraju.  

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola