Belka
Niedziela, 18 Listopada 2018   imieniny: Aniela, Klaudyna, Roman
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pancerni - III piknik militarny

Data publikacji: 2013-09-23, Data modyfikacji: 2013-09-23
A A AWydrukDrukuj  
 

„Pancerni” to tytuł trzeciego pikniku militarnego, jaki zorganizowało Muzeum Ziemi Wałeckiej 15 września w Skansenie Grupa Warowna „Cegielnia”.

Jedną z atrakcji była prezentacja czołgu T72 i wozu zabezpieczająco-technicznego, które na piknik dostarczyła Druga Brygada Zmechanizowana ze Złocieńca.  Poza tym można było obejrzeć lekki samochód opancerzony z czasów II wojny światowej z Muzeum Wału Pomorskiego i armatę pancerną o średnicy 45 mm  skonstruowaną jeszcze przed wojną w 1937 r. Największe wrażenie zrobiło na uczestnikach pikniku nie tylko oglądanie oryginału, ale to, że z armaty oddano dziesięć strzałów. Wśród eksponatów było kilka egzemplarzy drobnej broni w tym ZIŁ 157 z osłoną pancerną. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa towarzysząca piknikowi chodzieżanina Gracjana Speiera pt. „Pancerze w miniaturze”, ucznia gimnazjum, pasjonata pojazdów pancernych i opancerzonych. Nastolatek na czas pikniku udostępnił około 90 modeli z różnych armii świata, z czasów ostatniej wojny, powojennych i współczesnych. Autorem drugiej wystawy był Bartłomiej Baranowski, który zaprezentował około dwudziestu rysunków pojazdów opancerzonych z II wojny światowej. Tę wystawę można oglądać w skansenie do końca września.

 

UM Wałcz, Źródło artykułu: www.um.walcz.pl, Autor zdjęć: UM Wałcz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wałecki

Powiat wałecki - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie zachodniopomorskim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Wałcz. Na powiat składają się cztery miasta: Wałcz, Człopa, Mirosławiec, Tuczno, a także sześć gmin: Lipiany, Pyrzyce, Bielice, Kozielice, Przelewice, Warnice.

Na ziemie powiatu wałeckiego dojedziemy drogami krajowymi nr 10 i 22, a także wojewódzkimi 163, 177, 178 oraz 179. Dostaniemy się tu również transportem kolejowym.

Czekają tu na nas liczne szlaki rowerowe, piesze i kajakowe. Ciekawostką jest stado wolno żyjących żubrów. Stado na terenie gminy Mirosławiec liczy 40 sztuk. Jest też coś dla miłośników aktywnego wypoczynku. W Rudnicy znajduje się jeden z największych parków linowych na terenie naszego kraju.  

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola