Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nieoczekiwany gość Skansenu Grupa...

Data publikacji: 2013-10-11, Data modyfikacji: 2013-11-16
A A AWydrukDrukuj  
 

W naszym muzealnym skansenie pojawił się nieoczekiwany gość - pracownicy znaleźli tam IGUANĘ!

Wielka (około 1,30 m.) jaszczurka tkwiła nieruchomo w trawie, początkowo nie reagując na obserwujących ją ludzi. Było to efektem wychłodzenia organizmu, jak wszystkie gady iguana (zwana też legwanem zielonym) jest zmiennocieplna i temperatury, jakie jesienią panują w naszym regionie są dla nie zbyt niskie. W naturalnych warunkach zwierzęta te żyją w Ameryce Środkowej i Południowej, Pojezierze Wałeckie nie jest więc dla nich zbyt przyjazne.

Nie był to osobnik młody, ale zdrowy, jednie nieco przegłodzony i wychłodzony - mówił Roman Lizoń wałecki lekarz weterynarii, do którego muzealnicy przywieźli znalezisko - obecnie coraz częściej można spotkać egzotyczne gatunki w obcych dla nich środowisku. Bywa to efektem nieodpowiedzialności ludzi, którzy kupują "zwierzątko" a później pozbywają się kłopotu. Zdarza się też, że wychowanek niedopilnowany sam wybiera wolność.

Tak właśnie było tym razem. Dzięki sprawnej akcji wałeckiej Straży Miejskiej odnaleziony został właściciel legwana. Jak się okazało zwierzę, zabrane na wycieczkę w okolicę Cegielni uciekło. Najwyraźniej postanowił samodzielnie zwiedzić skansen ;)

 

Serdecznie dziękujemy Panu Romanowi Lizoniowi za zaopiekowanie się legwanem i Panu Januszowi Zarembie ze Straży Miejskiej za zaangażowanie się w pomoc i odnalezienie właścicieli zwierzęcia

 

 

UM Wałcz, Źródło artykułu: www.um.walcz.pl, Autor zdjęć: UM Wałcz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wałecki

Powiat wałecki - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie zachodniopomorskim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Wałcz. Na powiat składają się cztery miasta: Wałcz, Człopa, Mirosławiec, Tuczno, a także sześć gmin: Lipiany, Pyrzyce, Bielice, Kozielice, Przelewice, Warnice.

Na ziemie powiatu wałeckiego dojedziemy drogami krajowymi nr 10 i 22, a także wojewódzkimi 163, 177, 178 oraz 179. Dostaniemy się tu również transportem kolejowym.

Czekają tu na nas liczne szlaki rowerowe, piesze i kajakowe. Ciekawostką jest stado wolno żyjących żubrów. Stado na terenie gminy Mirosławiec liczy 40 sztuk. Jest też coś dla miłośników aktywnego wypoczynku. W Rudnicy znajduje się jeden z największych parków linowych na terenie naszego kraju.  

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola