Belka
Poniedziałek, 19 Listopada 2018   imieniny: Elżbieta, Seweryn, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Mistrzostwa Polski Juniorów i XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady

Data publikacji: 2012-07-19, Data modyfikacji: 2012-10-16
A A AWydrukDrukuj  
 
Mistrzostwa Polski Juniorów i XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady

Mistrzostwa Polski Juniorów i XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z Bydgoszczy

Wałeccy kajakarze wrócili z 12 medalami. Teraz dla nich rozpoczęły się krótkie wakacje. Mistrzostwa Polski Juniorów za nami. Zakończyły się dla naszego klubu ogromnym sukcesem. W punktacji medalowej pokonaliśmy 56 klubów kajakowych w Polsce . Od wielu lat nie mieliśmy tak wysokiej i silnej pozycji. Najlepszym zawodnikiem MPJ został Dorian Kliczkowski zdobywając trzy złote medale w kajakach jedynkach. Również kanadyjkarz Grzegorz Szpynda wrócił z tych mistrzostw z trzema medalami dwa złote i jeden srebrny. I to nie koniec, obaj czempioni przywieźli z regat sprzęt ufundowany przez firmę NELO oraz Olimpijczyk o łącznej wartości 30 tyś. złotych. Do grona medalistów dołączyła dwójka kanadyjkarzy Łukasz Pilecki-Piotr Hertel obaj stawali na stopniach podium dwa razy, przywożąc z mistrzostw srebrny i brązowy medal. Równorzędnie z MPJ w Bydgoszczy odbywała się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży i tutaj również mieliśmy swojego faworyta. Kanadyjkarz Aleksander Kitewski na najwyższym stopniu piedestału stawał dwa razy. Również dwójka kanadyjkarz walczyła o medale, Mateusz Szkutnik oraz Maciej Federkiewicz z OOM przywieźli brązowy medal, co razem dało łącznie z innymi klubami województwa zachodniopomorskiego trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a czwarte miejsce jako klub WTS "ORZEŁ", gromadząc na koncie 161 punktów. Podziękowania za tak ogromny sukces należą się oczywiście trenerom Bogusław Hertel, Ireneusz Szpynda, Ireneusz Wasielewski Zdzisław Ryder. To oni stoją za sukcesami naszych zawodników ich wkład w wychowanie zawodników na tak wysokim poziomie jest nieoceniony. Prezes Waldemar Rogulski oraz Zarząd WTS "ORZEŁ" składa gratulacje dla wszystkich zawodników biorących udział w minionych regatach, a trenerom szczere podziękowania za włożoną prace w osiągniętym sukcesie.

 

walcz.um.pl, Źródło artykułu: walcz.um.pl, Autor zdjęć: walcz.um.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wałecki

Powiat wałecki - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie zachodniopomorskim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Wałcz. Na powiat składają się cztery miasta: Wałcz, Człopa, Mirosławiec, Tuczno, a także sześć gmin: Lipiany, Pyrzyce, Bielice, Kozielice, Przelewice, Warnice.

Na ziemie powiatu wałeckiego dojedziemy drogami krajowymi nr 10 i 22, a także wojewódzkimi 163, 177, 178 oraz 179. Dostaniemy się tu również transportem kolejowym.

Czekają tu na nas liczne szlaki rowerowe, piesze i kajakowe. Ciekawostką jest stado wolno żyjących żubrów. Stado na terenie gminy Mirosławiec liczy 40 sztuk. Jest też coś dla miłośników aktywnego wypoczynku. W Rudnicy znajduje się jeden z największych parków linowych na terenie naszego kraju.  

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola