Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Miasto Wałcz 2010.11 - cz. #3 - dworzec PKP i okolice

 
Wałcz - dworzec PKP (wersja 2, poprawione napisy). Nie planowałem robić tego klipu. Podczas nagrywania kopii bezpieczeństwa odkryłem, że mam całkiem sporo materiału video, którego jeszcze nie wykorzystałem i pomyślałem, że szkoda żeby się zmarnował... Dworzec. Brama łącząca pośpiechem niezliczone światy. Miejsce mistyczne i symboliczne, w którym splatają się i ogniskują jak w obiektywie: czasy, wydarzenia i losy ludzi. Wszystkie spotkania i pożegnania. Wszyscy ci, którzy przyjechali i ci, którzy wyjechali. Każdy, kto przyjechał do Wałcza (nie mówimy o samochodach) najpierw zobaczył to miejsce. Każdy, kto wyjechał, tu rzucił ostanie spojrzenie na miasto, które opuszcza. Spojrzenie pobieżne i przelotne. Albo wnikliwe, próbujące zachować w pamięci jak najwięcej obrazów, wspomnień. Być może bliskich, lecz jakże ulotnych... Niezliczone osobiste przeszłości - tych, dla których ulice miały jeszcze inne nazwy i tych, którym już tylko mgliście kojarzy się, gdzie jest ulica taka i taka... Tych, którzy przyjechali tu zacząć nowe życie w obcym, nieznanym miejscu i tych, którzy wyjechali, by już nigdy nie powrócić... tych, którzy spędzili tu całe życie i tych, którzy byli tu tylko chwilę, jak wędrowne ptaki. Zdawałoby się, że wciąż można ich dostrzec kątem oka, a ich kroki wciąż dudnią w ciszy.

 


monstergdc
 
Data pliku video: 2011-07-05, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wałecki

Powiat wałecki - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie zachodniopomorskim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Wałcz. Na powiat składają się cztery miasta: Wałcz, Człopa, Mirosławiec, Tuczno, a także sześć gmin: Lipiany, Pyrzyce, Bielice, Kozielice, Przelewice, Warnice.

Na ziemie powiatu wałeckiego dojedziemy drogami krajowymi nr 10 i 22, a także wojewódzkimi 163, 177, 178 oraz 179. Dostaniemy się tu również transportem kolejowym.

Czekają tu na nas liczne szlaki rowerowe, piesze i kajakowe. Ciekawostką jest stado wolno żyjących żubrów. Stado na terenie gminy Mirosławiec liczy 40 sztuk. Jest też coś dla miłośników aktywnego wypoczynku. W Rudnicy znajduje się jeden z największych parków linowych na terenie naszego kraju.  

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola