Belka
Niedziela, 18 Listopada 2018   imieniny: Aniela, Klaudyna, Roman
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Meldowanie po nowemu

Data publikacji: 2013-01-17, Data modyfikacji: 2013-01-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Meldowanie po nowemu

Informujemy, że w związku z wejściem w życie przepisów ustawy z 7 grudnia 2012 r. o zmianie ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych oraz niektórych innych ustaw od 1 stycznia 2013 r. obowiązuje uproszczona procedura meldunkowa.

Poniżej znajduje się zestawienie najważniejszych zmian:

• brak konieczności wcześniejszego wymeldowania się w jednym urzędzie, aby w drugim urzędzie móc się zameldować (wszystkie te czynności wykonywane będą w jednym urzędzie, z chwilą zameldowania się w nowym miejscu),

• brak obowiązku podawania informacji o wykształceniu, obowiązku wojskowym oraz przedkładania książeczki wojskowej,

• zniesienie sankcji karnych m.in. dla obywateli polskich czy dla obywateli Unii Europejskiej za nie dopełnienie obowiązku meldunkowego,

• wydłużenie terminu na zgłoszenie nowego miejsca pobytu zarówno stałego, jak i czasowego trwającego ponad 3 miesiące z dotychczasowych 4 dni na 30 dni - licząc od dnia przybycia do tego miejsca,

• zniesienie obowiązku zameldowania obywateli polskich oraz Unii Europejskiej na pobyt czasowy nieprzekraczający 3 miesięcy,

• zniesienie obowiązku meldunkowego wczasowiczów i turystów, • zniesienie obowiązku właścicieli, dozorców i administratorów nieruchomości oraz zakładów pracy dotyczącego weryfikowania wypełniania meldunku przez mieszkańców lub pracowników.

 

Ponadto złagodzono procedury związane z wyjazdem za granicę. Wcześniej osoby wyjeżdżające na dłużej niż 3 miesiące miały obowiązek zgłosić ten fakt w biurze ewidencji ludności. Od stycznia 2013 r. obowiązek ten dotyczy jedynie osób, które wyjeżdżają na dłużej niż 6 miesięcy.

 

Przypominamy, wszystkie sprawy meldunkowe załatwiane są w Wydziale Spraw Obywatelskich Wojskowych i Obrony Cywilnej – Plac Wolności 1, budynek B , wejście od ul. Kilińszczaków l, pokój 26 , tel. 67 258-44-71 wew. 49.

, Źródło artykułu: http://www.um.walcz.pl/, Autor zdjęć: sxc.hu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wałecki

Powiat wałecki - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie zachodniopomorskim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Wałcz. Na powiat składają się cztery miasta: Wałcz, Człopa, Mirosławiec, Tuczno, a także sześć gmin: Lipiany, Pyrzyce, Bielice, Kozielice, Przelewice, Warnice.

Na ziemie powiatu wałeckiego dojedziemy drogami krajowymi nr 10 i 22, a także wojewódzkimi 163, 177, 178 oraz 179. Dostaniemy się tu również transportem kolejowym.

Czekają tu na nas liczne szlaki rowerowe, piesze i kajakowe. Ciekawostką jest stado wolno żyjących żubrów. Stado na terenie gminy Mirosławiec liczy 40 sztuk. Jest też coś dla miłośników aktywnego wypoczynku. W Rudnicy znajduje się jeden z największych parków linowych na terenie naszego kraju.  

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola