Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Finał konkursu „Europa to My” w...

Data publikacji: 2013-09-04, Data modyfikacji: 2013-09-04
A A AWydrukDrukuj  
 

Przez prawie pół roku realizowany był wielki, ogólnopolski projekt „Europa to My”.

Organizatorami tej akcji były: Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Radio Zet i TVP 1. Kilkaset miejscowości z całej Polski zaprezentowało zmiany jakie zaszły w lokalnych społecznościach, głównie z punktu widzenia nowych inwestycji sfinansowanych z Funduszy Europejskich.

Do finałowej rozgrywki zakwalifikowało się 10 miejscowości – Ślesin, Kutno, Jarocin, Owidz, Inowrocław, Ruda Śląska, Kostrzyn nad Odrą, Karpacz, Pałecznica i Wałcz, który zgłosił Wałecką Aleję Gwiazd Sportu nad zagospodarowanym turystycznie jeziorem Raduń. O ostatecznej kolejności zadecydowały głosy oddane przez mieszkańców poszczególnych miast oraz turystów. Ostatecznie zwycięzcą w tej rywalizacji został Ślesin k/Konina a Wałcz zajął II miejsce.

Finał całej imprezy miał miejsce w zwycięskiej miejscowości – Ślesinie w dniu 31 sierpnia br. Zwycięska „10” zaprezentowała swoje walory gospodarcze i turystyczne na specjalnie przygotowanych z tej okazji stoiskach. Bogata oferta Wałcza przedstawiona została na dwóch płaszczyznach: militariów związanych z walkami o Wał Pomorski i osiągnięć sportowych a głównie sportów wodnych. Było to nawiązanie do wieloletnich związków naszego miasta z wielkim sportem, Ośrodkiem Przygotowań Olimpijskich, polskimi i wałeckimi olimpijczykami. Powszechnie oceniono, że wałeckie stoisko było najbogatsze i pięknie urządzone.

Miasto na finałowej imprezie w Ślesinie reprezentowane było przez Panią burmistrz – Bogusławę Towalewską, v-ce burmistrza Marka Matelę, grupę radnych oraz pracownice Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Promocji, Sportu i Turystyki. Była też tam Weronika Wojciechowska – Wałczanka, która zgłosiła naszą inwestycję, tj. Wałecką Aleję Gwiazd Sportu i zrobiła to z takim wielkim powodzeniem. Zdjęcia i filmy z naszej ekspozycji oraz wywiady z władzami miasta były doskonałą formą promocji Wałcza. Oczekujemy, że to przedsięwzięcie zaprocentuje w roku przyszłym jeszcze większym zainteresowaniem naszym miastem i zwiększoną liczbą turystów odwiedzających Wałcz.

Źródło/Zdjęcia: WYDZIAŁ ROZWOJU GOSPODARCZEGO, PROMOCJI, SPORTU I TURYSTYKI

 

UM Wałcz, Źródło artykułu: www.um.walcz.pl, Autor zdjęć: UM Wałcz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wałecki

Powiat wałecki - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie zachodniopomorskim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Wałcz. Na powiat składają się cztery miasta: Wałcz, Człopa, Mirosławiec, Tuczno, a także sześć gmin: Lipiany, Pyrzyce, Bielice, Kozielice, Przelewice, Warnice.

Na ziemie powiatu wałeckiego dojedziemy drogami krajowymi nr 10 i 22, a także wojewódzkimi 163, 177, 178 oraz 179. Dostaniemy się tu również transportem kolejowym.

Czekają tu na nas liczne szlaki rowerowe, piesze i kajakowe. Ciekawostką jest stado wolno żyjących żubrów. Stado na terenie gminy Mirosławiec liczy 40 sztuk. Jest też coś dla miłośników aktywnego wypoczynku. W Rudnicy znajduje się jeden z największych parków linowych na terenie naszego kraju.  

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola