Belka
Niedziela, 18 Listopada 2018   imieniny: Aniela, Klaudyna, Roman
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Betlejemskie Światło Pokoju w Urzędzie Miasta Wałcz

Data publikacji: 2012-12-25, Data modyfikacji: 2012-12-25
A A AWydrukDrukuj  
 
Betlejemskie Światło Pokoju w Urzędzie Miasta Wałcz

20 grudnia br. do Wałcza dotarło Betlejemskie Światło Pokoju.

Przekazane zostało na ręce Pani Bogusławy Towalewskiej Burmistrza Miasta Wałcz przez zuchy i harcerzy z Powiatowego Związku Drużyn ZHP.

Dzieci i młodzież pod kierunkiem Komendantki Elżbiety Adamowskiej wraz ze światłem życzyły Pani Burmistrz i całemu kierownictwu Urzędu Miasta spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Akcja "Betlejemskie Światło Pokoju" została zorganizowana po raz pierwszy w 1986 roku w Linz w Austrii, jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz osób potrzebujących.

Płomień z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem jest przekazywany przez harcerzy austriackich przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich. W Polsce akcję od 1991 roku prowadzą harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego.

Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem pokoju i wzajemnego zrozumienia ludzi i narodów, niesienia pomocy i nadziei, zwłaszcza tym słabszym, poszkodowanym i tym, którym w życiu nie do końca się powiodło. Tegoroczna akcja przebiega pod hasłem „Odważ się być dobrym”.

, Źródło artykułu: http://www.um.walcz.pl/
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wałecki

Powiat wałecki - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie zachodniopomorskim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Wałcz. Na powiat składają się cztery miasta: Wałcz, Człopa, Mirosławiec, Tuczno, a także sześć gmin: Lipiany, Pyrzyce, Bielice, Kozielice, Przelewice, Warnice.

Na ziemie powiatu wałeckiego dojedziemy drogami krajowymi nr 10 i 22, a także wojewódzkimi 163, 177, 178 oraz 179. Dostaniemy się tu również transportem kolejowym.

Czekają tu na nas liczne szlaki rowerowe, piesze i kajakowe. Ciekawostką jest stado wolno żyjących żubrów. Stado na terenie gminy Mirosławiec liczy 40 sztuk. Jest też coś dla miłośników aktywnego wypoczynku. W Rudnicy znajduje się jeden z największych parków linowych na terenie naszego kraju.  

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola