Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Akcja Znicz

Data publikacji: 2013-10-28, Data modyfikacji: 2013-10-28
A A AWydrukDrukuj  
 

 

Do Święta Zmarłych zostało już kilka dni. 1 listopada to nie tylko czas zadumy i wspomnień osób, które odeszły, ale także czas wzmożonego ruchu na drogach. Wielu z nas w tym czasie wybiera się na groby swoich najbliższych, pamiętajmy zatem o rozwadze. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego będą czuwać policjanci, a wspierać ich będą strażnicy miejscy, gminni i Żandarmeria Wojskowa. W czasie kontroli funkcjonariusze zwracać będą szczególną uwagę na trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, prędkość  oraz sposób przewożenia dzieci. W związku ze wzmożonym ruchem, policjanci apelują o prawidłowe parkowanie samochodów w rejonach cmentarzy, zgodnie z przepisami i w sposób umożliwiający parkowanie innym.

Jak co roku kierowcy powinni przygotować się na okresowe zmiany w organizacji ruchu. Przede wszystkim 1 listopada w rejonie cmentarza Chrząstkowo ruch będzie odbywał się w jednym kierunku, tj. wjazd na cmentarz będzie z drogi krajowej K10, a wyjazd z ulicy Podleśnej. Dodatkowo wzorem lat ubiegłych Zakład Komunikacji Miejskiej uruchomi dodatkowe linie specjalne oznaczone literą „S” i „S-3B” do obsługi ruchu pasażerskiego na wałeckie cmentarze. Jeśli to możliwe apelujemy o pozostawienie samochodów w domach.

Policjanci przypominają również, że w dniu Święta Zmarłych na drogach, poboczach i przejściach będzie bardzo wielu pieszych, więc trzeba jechać szczególnie ostrożnie. Piesi natomiast powinni sami zadbać o swoje bezpieczeństwo i jeżeli nie będzie to konieczne, nie przemieszczali się po jezdniach, a jeżeli nie da się tego uniknąć - aby chodzili po drogach czy jezdniach zgodnie z obowiązującymi zasadami. Warto też pamiętać o tym, aby po zmroku poza obszarem zabudowanym posiadać przy sobie element odblaskowy.

 

Źródło: WYDZIAŁ ROZWOJU GOSPODARCZEGO, PROMOCJI, SPORTU I TURYSTYKI

 

 

 

UM Wałcz, Źródło artykułu: www.um.walcz.pl, Autor zdjęć: UM Wałcz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wałecki

Powiat wałecki - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie zachodniopomorskim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Wałcz. Na powiat składają się cztery miasta: Wałcz, Człopa, Mirosławiec, Tuczno, a także sześć gmin: Lipiany, Pyrzyce, Bielice, Kozielice, Przelewice, Warnice.

Na ziemie powiatu wałeckiego dojedziemy drogami krajowymi nr 10 i 22, a także wojewódzkimi 163, 177, 178 oraz 179. Dostaniemy się tu również transportem kolejowym.

Czekają tu na nas liczne szlaki rowerowe, piesze i kajakowe. Ciekawostką jest stado wolno żyjących żubrów. Stado na terenie gminy Mirosławiec liczy 40 sztuk. Jest też coś dla miłośników aktywnego wypoczynku. W Rudnicy znajduje się jeden z największych parków linowych na terenie naszego kraju.  

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola