Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

68 Rocznica zakończenia II Wojny Światowej

Data publikacji: 2013-05-09, Data modyfikacji: 2013-05-09
A A AWydrukDrukuj  
 

W dniu 8 maja br. o godz. 1300 na Cmentarzu Wojennym w Wałczu odbyła się uroczystość z okazji 68 Rocznicy zakończenia II Wojny Światowej.

Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem gości oraz przemówieniem Starosty Wałeckiego- Bogdana Wankiewicza. mjr Władysław Kozicki -Proboszcz Parafii p.w. św. Franciszka z Asyżu wraz z ks. Piotrem Żornaczukiem- Proboszczem Parafii Prawosławnej w Wałczu modlili się za kawalerzystów, ułanów, strzelców konnych, żołnierzy oraz wszystkich poległych w czasie II Wojny Światowej. Po modlitwie delegacje samorządów, oświaty, organizacji kombatanckich, związków oraz pozostałych instytucji złożyły kwiaty przy pomniku ofiar wojny. Urząd Miasta Wałcz reprezentowali: Burmistrz Miasta Wałcz- Bogusława Towalewska, Marek Matela – Zastępca Burmistrza Miasta, Eugeniusz Wilczyński – Sekretarz Miasta, Marek Wiciak–Straż Miejska oraz Radni: Halina Kuch, Elżbieta Skoczylas oraz Krzysztof Jan Baran.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

Źródło / Zdjęcia: Przemysław Draus

 

UM Wałcz, Źródło artykułu: www.um.walcz.pl, Autor zdjęć: UM Wałcz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wałecki

Powiat wałecki - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie zachodniopomorskim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Wałcz. Na powiat składają się cztery miasta: Wałcz, Człopa, Mirosławiec, Tuczno, a także sześć gmin: Lipiany, Pyrzyce, Bielice, Kozielice, Przelewice, Warnice.

Na ziemie powiatu wałeckiego dojedziemy drogami krajowymi nr 10 i 22, a także wojewódzkimi 163, 177, 178 oraz 179. Dostaniemy się tu również transportem kolejowym.

Czekają tu na nas liczne szlaki rowerowe, piesze i kajakowe. Ciekawostką jest stado wolno żyjących żubrów. Stado na terenie gminy Mirosławiec liczy 40 sztuk. Jest też coś dla miłośników aktywnego wypoczynku. W Rudnicy znajduje się jeden z największych parków linowych na terenie naszego kraju.  

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola